Poučení a návrat do vyhledávání

Před krátkou dobou Google oznámil, že webové stránka Natural News byla penalizována a odstraněna z hlavního vyhledávání kvůli prohřeškům, proti webovým pravidlům. Ve svém vyjádření přiblížil důvody John Mueller, který upozornil na nebezpečné mobilní přesměrování právě na webu tohoto vydavatele.

Zdá se ale, že Natural News na problému zapracovalo a pochybné přesměrování odstranilo. Po opětovném zažádání o zařazení totiž Natural News ve vyhledávání znovu nalezneme a to s více jak 440 000 výsledky.

Potvrdily se tak předpoklady, že i penalizované webové stránky mohou být opět zařazeny do vyhledávání a to v případě, že napraví veškeré prohřešky proti pravidlům a odstraní všechny Googlem nalezené problémy.

Nutno ale dodat, že cesta Natural News nebyla tak snadná. Vydavatel totiž nejdříve napadl společnost Google, že byl odstraněn na základě politických názorů a také kvůli petici, kterou proti společnosti vytvořil.

Petice a podpora Donalda Trumpa

Celé obvinění, které Natural News zveřejnilo pomocí svého webu, vycházelo z domněnky, že Google odstranil Natural News z vyhledávání kvůli podpoře Donalda Trumpa a petici, kterou Natural News vytvořilo. V této petici vydavatel obvinil společnost Google z omezování svobody projevu a žádal zakázání jeho služeb.

Toto obvinění Google ihned vyvrátil a ukázal i na konkrétní prohřešky, kvůli kterým vydavatele z vyhledávání odstranil.

Celá kauza ale nabídla vývojářům důležitou odpověď na otázku, zda je možné se do vyhledávání opět dostat. Natural News se to podařilo a není důvod si myslet, že by to u jiných webových stránek mělo být jinak.

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.