Google Assistant v nových zařízeních

Konference IFA v Berlíně přinesla mnoho zajímavých informací týkajících se technologií. Mezi tyto informace patří i novinky týkající se Google Assistant, které oznámili přímo zástupci společnosti.
 
Google Assistant totiž uvidíme v nových zařízeních, které mají na starosti domácnost. Konkrétně se jedná o Zolo Mojo, TicHome a GA10 od firmy Panasonic.
 
Důvodů k tomuto kroku je samozřejmě mnoho, tím největším je ale snaha agresivně konkurovat Alexe a Cortaně, které expandují a nachází si stále více fanoušků.
 
Zařízení, které nyní Google Assistant nabízí, poskytnou všechny služby, které tato technologie umí a budou tak alternativou k Google Home, který je domovem Google Assistant. Zolo Mojo, TicHome a GA10 budou dostupné v USA, Kanadě, Austrálii, Německu a Francii.
 
Další novinkou, kterou Google přinesl je implementace Google Assistant do spotřebičů od lednic, přes myčky až po osvětlení. K využití této služby je ale zatím potřeba chytrý telefon nebo jiné podobné zařízení, pomocí kterého můžete s asistentem komunikovat. To by mělo usnadnit celý proces ovládání domácnosti a přinést nové možnosti v oblasti plánování a úspory energie.
Trend umělé inteligence a komunikace s počítači je každopádně na vzestupu a my se můžeme těšit na futuristickou budoucnost, která nám přinese ovládání celých budov několika málo slovy.
 
Inu posuďte sami. Dokážete si představit, že za Vás spotřebiče dělají veškerou práci a Vy si jen užíváte pohodu a klídek se svou rodinou? Praní, nákupy, teplota v místnostech, ale i vaření se stane otázkou několik minut, kdy pouze zadáte potřebné povely, a domácí spotřebiče za Vás všechno vyřeší.