Emaily admina Google Analytics poslány uživatelům v Search Console v nejnovějším bugu

Google sdělil, že opravil bug, který byl aktivní mezi dvanáctým a třináctým listopadem.
 
Google začal upozorňovat některé administrátory Google Analytics o bugu v procesu automatického ověřování majitelů mezi Google Analytics a Google Search Console minulý týden.
 

Proč by vás to mělo zajímat?

V opět dalším příkladu bugu, který způsobil problémy se soukromím pro tech uživatele, Google sdělil, že bug způsobil poslání emailů z Search Analytics administrátorů uživatelům, kteří si přidali administrátorské stránky do Search Console, ale ještě nebyli označeni jako vlastníci.
 
Jose Rivolta dostal email (sdílený Glennem Gabem ze G-Squared COnsulting a a ukázaný níže), ve kterém tým Search Console psal: „Mezi dvanáctým listopadem roku 2018 a třináctým listopadem roku 2018 způsobil bug potvrzovací email, který obsahoval vaši emailovou adresu, aby byl nepovoleně odeslán uživatelům Search COnsole, kteří si přidali vaši stránku do jejich Search Console účtu, ale ještě nebyli označeni jako majitelé“.
 
Google také sdělil, že žádná další data než emailové adresy nebyly zveřejněny a „nebyl zde žádný nepovolený přístup ani vstup do vašich Google Analytics nebo Search Console účtů v samotném výsledku tohoto bugu“.
 

Více o těchto zprávách

  • Google sdělil, že proces ověřování byl pozastaven okamžitě „a bug byl opraven“ ihned po zjištění.
  • V srpnu, Google začal automaticky spojovat ověřování pro Google Analytics s Google Search console. S novým automatizovaným ověřovacím procesem, se ověřený vlastník Google Analytics automaticky zapíše a je ověřen jako majitel pro danou stránku v Google Search Console. Když je nový majitel přidán do vlastností Google Search Console, Google pošle email existujícím vlastníkům Search Console s emailovou adresou nových uživatelů.
  • Tento nový proces měl přidat jistou míru pohodlnosti, čímž měl za úkol ušetřit čas pro ověřené majitele Google Analytics, namísto toho, aby museli manuálně požadovat přístup do Google Search COnsole. Uživatelé, kteří měli přístup ke Google Search Console, nyní mohou dostávat oznámení a zprávy o potencionálních problémech stránky, které jsou označeny v systému.