Ideální dezinfekce pro vaši vodu

Užívat si letního koupání nemusíte pouze někde mimo domov, ale také na své zahradě. Stačí si pořídit vhodnou koupací plochu, ta může mít mnoho podob.

Ideální dezinfekce pro vaši vodu

Vedra nejsou zrovna tím nejlepším, čemu můžete svůj organismus zatížit. Těla pak potřebuje více tekutin, než je běžné. A to ne pouze k pití, ale i pokožka potřebuje více vláhy. Toho můžete docílit třeba pravidelným sprchováním, případně koupáním se. V létě je lepší se ale koupat někde venku, ideálně u sebe doma. Abyste toho docílili, musíte si koupit vlastní koupací plochu. Vzhledem k tomu, že dnes jsou už ceny bazénu na mnohem přijatelnější úrovni než v minulých letech, není to zase tak finančně náročné. Obzvláště to pak platí pro nadzemní modely, které často stojí i méně než patnáct tisícovek, a ty už se dají docela dobře našetřit.

Plující ananasy

Samotná koupě však v tomto případě nebude vaši jedinou investicí. Krom samotného bazénu totiž budete minimálně potřebovat vhodné dezinfekční prostředky. Bez nich se ani nepokoušejte se koupat. I voda, co vám teče do umyvadla či do vany, je dezinfikovaná. A přesně taková musí být i voda ve vaší koupací ploše.

Žena u vody

Je z čeho vybírat

Jakmile si prohlédnete nabídku různých dezinfekčních přípravků, zjistíte, že je opravdu z čeho vybírat. Nejideálnějším prostředkem při poměru cena výkon je rozhodně chlór v jakékoliv podobě. Je levný a docela slušně dezinfikuje. To je také důvod, proč je u nás nejvíce používaný. Má však i své mušky, které nemusí být pro každého malé. Třeba specifický zápach. Ten někomu nevadí vůbec, jinému trochu a někdo ho nesnese. To by však nebylo to nejhorší. Vyšší koncentrace chlóru ve vodě mohou navíc způsobovat různé druhy podráždění, které sice rychle zmizí, ale příjemné to není.

Vhodnou alternativní možností oproti chlóru jsou třeba kyslíkové přípravky, které jsou pravda o něco dražší, ale na druhou stranu postrádají jakýkoliv zápach a nedráždí pokožku ani sliznice. Výborná je i bazénová sůl Chlorito, která navíc může působit i léčivě. Koupele v soli jsou konec konců velice doporučované, a to nejen dermatology. Pro její správné rozpuštění je však nezbytná solonizační jednotka.

3.5/5 - (4 votes)
This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.